Найкраща добірка на цьому тижні. Знижки до 50% на товари, що продаються.
Сім карта для GPS трекера або маяка, на перший погляд, що може бути простіше, придбати сім карту для GPS трекера, але як завжди “диявол” криється в деталях. І справа не тільки в тарифах, але і в технічних нюансах, в цій статті ми спробуємо розібрати основні моменти і тонкощі при виборі сім карт для GPS трекера або для GPS маяка.
Кожен мобільний оператор має особливий розділ, так звані сім картки для пристроїв (позначення M2M або IoT). Якщо дуже просто та коротко: сімку для GPS трекера або GPS маяка потрібно обирати саме з цього розділу і причин тут кілька…
По-перше, у таких sim-карт відключені всі додаткові, непотрібні функції, які можуть впливають на стабільну роботу GPS пристрою (реклама, пуш запити і так далі).
По-друге, що важливіше, при використанні звичайної сім карти мобільний оператор може відстежувати її і через якийсь час відключати, мотивуючи це тим, що ви використовуєте сім карту не за призначенням, такі випадки теж були. Погодьтеся це вкрай незручно і створить купу додаткових турбот оскільки сім карта стоїть в трекері, а сам трекер встановлено в транспортному засобі і щоб замінити таку сім карту вам потрібно буде знову все розібрати і зібрати (або заїхати на СТО), плюс до всього: якщо ви не відразу помітите відключення, то ймовірно втратите історію переміщень вашого трекера в період з моменту відключення до моменту, коли ви це виявите, зросте в рази витрата батареї, якщо ви використовуєте автономний пристрій.
Використання звичайної сім карти в системах охорони буде критичною вразливістю саме через можливу ситуацію з відключенням
Мобільні оператори уніфікують тарифні плани “для пристроїв”, як правило, вони вже включають якийсь обсяг мобільного інтернету, смс повідомлень і хвилин для дзвінків. Відповідно, щоб правильно вибрати тарифний план необхідно дізнатися технічні дані GPS пристрою, який ви плануєте використовувати, обсяг споживання мобільного інтернету, смс та хвилин для дзвінків.
Також важливо уточнити у мобільного оператора, як відбувається тарифікація мобільного інтернету (округлення інтернет-сесії) та дзвінків. Здавалося б 30 Мб на день, більш ніж достатньо для GPS трекера, але якщо округлення інтернет-сесії в рамках тарифу відбувається по 250 КБ, наприклад, то цього може виявитися вкрай мало, те ж саме і з хвилинами для дзвінків, якщо тарифікація не посекундна – включених хвилин у тариф. може виявитися недостатньо
Важливим моментом для раціонального використання ресурсів сім карти є правильне налаштування GPS трекера, параметрів знімання та передачі даних (особливо актуально при використанні трекера в роумінгу де кожен мегабайт на рахунку). Про особливості налаштування трекерів для виконання конкретних завдань розкажемо в нашій наступній статті “Як правильно налаштувати GPS трекер”
Якщо у вас немає часу перечитувати інструкції до трекерів та вникати у всі технічні нюанси, Ви можете замовити в нашому інтернет магазині будь-який трекер з налаштуванням і тех. підтримкою, отримати консультацію чи допомогу у вирішенні конкретного завдання.
Передоплата це повна свобода дій, немає обов’язкових платежів (поповнюйте коли вам це необхідно), термін дії цієї Сім карти рік з моменту останнього поповнення (цей параметр може відрізнятися у різних мобільних операторів і вимагає уточнення), лояльні тарифні плани…. З мінусів передплаченого підключення: для діагностики стану сім карти та послуг вам необхідно зателефонувати оператору саме з цієї сім карти (це вкрай незручно оскільки сім карта стоїть в GPS трекері який в свою чергу захований у автомобілі). Одна думка про те скільки необхідно всього розібрати, щоб просто дістати сім карту, жахає.
Передоплачену сім карту для GPS трекера, перед встановленням, обов'язково необхідно підключити в систему самообслуговування мобільного оператора, це дозволить віддалено контролювати стан рахунку та підключених послуг і за необхідності керувати ними. Обов'язково активуйте функцію "довірена особа" для зв'язку з оператором служби підтримки за іншим мобільним номером (у такому випадку сім карту з GPS трекера не потрібно буде діставати, але така послуга є не у всіх мобільних операторів).
Контактна форма підключення це сама надійність (особливо рекомендується для встановлення в GPS маяки та системи охорони), нічого не відбувається без попередження. Забули поповнити цю карту?! Надходить повідомлення, рахунок йде в мінус, але пристрій працює, для зв’язку з оператором служби технічної підтримки не потрібно нічого діставати, є функція “пауза*” на випадок якщо GPS трекер використовується періодично а не на постійній основі… З мінусів необхідність щомісячного поповнення, вищі тарифні плани.
Для прикладу приватні користувачі найчастіше обирають передоплачені сім карти, їх можна легко купити, активувати і використовувати. Бізнес абоненти наших платформ моніторингу найчастіше обирають контрактні сім картки вартість яких вже включена у вартість тарифу системи моніторингу. Це зручно та надійно, користувач сплачує один загальний платіж а ми самостійно слідкуємо щоб все працювало.
Платна система моніторингу Wialon Hostihg (Віалон Хостинг) – на промо сторінці доступний демо режим, в зручному форматі ви можете ознайомитися з програмою , можливостями та інтерфейсом.
Безкоштовна система моніторингу Ruhavik (Рухавік) – має багато обмежень в порівнянні з платною програмою але якщо у вас тільки базові потреби відслідковувати пристрій в режимі реального часу на карті то програма цілком підійде (перелік та об’м безкоштовного використання може змінюватися розробниками програмного забезпечення)
* функція паузи сім карти це платна послуга, що дозволяє заморозити сім карту без оплати за умовами основного тарифу в повному обсязі (на випадок якщо трекер використовується періодично)
Необхідно обрати золоту середину між вартістю тарифного плану та покриттям мобільної мережі оператора. Карту покриття мобільної мережі оператора ви зможете знайти на офіційному сайті. Обов’язково переглядати карту покриття GSM, GPRS, 2G, 3G, 4G це різні технології та карта покриття може відрізнятися. Суб’єктивно вважається, що в Україні найбільше та надійніше покриття мобільної мережі у операторів Київстар та Vodafone.
Зверніть увагу, це суб’єктивна думка користувачів, вона не підкріплена технічними даними, тестами чи випробуваннями!!!
Існують також так звані “віртуальні мобільні оператори”, вони не мають власної інфраструктури та мережі, працюють в існуючих мобільних мережах інших мобільних операторів по принципу роумінгу.
В момент увімкнення пристрою сканується наявність мобільних мереж і здійснюється підключення до мережі з більш високим рівнем сигналу, що значно підвищує надійність пристрою, знімаючи обмеження щодо вибору мобільних мереж а також розширюючи карту покриття оскільки можуть використовуватися мережі одразу декількох операторів.
В Україні найбільш поширеним представником “віртуальних операторів” є компанія TravelSIM, може працювати в мобільних мережах операторів Київстар, Vodafone та Lifecell (актуальна інформація може змінюватися і відображається на офіційних сторінка оператора).
Хоч використання сім карти “віртуального” оператора з технічної точки зору є більш надійним бо забезпечує ширше покриття але на практиці не все так просто. Збільшується час реєстрації в мобільній мережі, час переключеняння на іншу мобільну мережу та ряд інших параметрів, що може призводити до “зависання” трекерів. Тому вибір сім карти так само як і вибір трекера потрібно робити під конкретне завдання враховуючи всі особливості як пристрою так і сім карти.
Не рекомендуємо використовувати сім карти “віртуальних” мобільних операторів в автономних пристроях по типу GPS маяк, це призведе до збільшення використання енергії і як наслідок – зменшення періоду автономної роботи.
Для більшості GPS трекерів вибір мобільного оператора не такий критичний (якщо тільки ви не використовуєте трекер у складі системи охорони, де важливо щоб покриття моб. мережі було максимальним) оскільки всі сучасні моделі, що продаються в нашому інтернет магазині, мають резервну пам’ять на випадок відсутність мобільний мережі. Тобто, якщо трекер потрапляє в зону де відсутня мережа він записує всі дані собі в пам’ять і коли зв’язок відновлюється – всі записані дані вивантажуються на сервер. Таким чином пробілів по маршруту та втрати даних не буде, але це знову ж це особливість трекерів і більше відносіться до принципів вибору трекерів і про це більш детально ми будемо розповідати в статтях про те як обрати трекер.
Окремо потрібно звернути увагу на вибір сім карти для роботи в роумінгу. Найчастіше для виконання такого завдання використовуються сім карти “віртуальних ” мобільних операторів. Вони вирористовують мережі інших мобільних операторів (фактичних мобільних операторів на території країн) і на відміну від фактичних мають більш лояльні тарифи. З особливостей: зміниться енергонавантаження бо збільшиться час реєстрації в мобільній мережі, трекер обов’язково потрібно правильно налаштувати по параметрам періодичності зняття та передачі даних (щоб зменшити навантаження та об’єм трафіку що генерується). Є нюанси та рекомендації стосовно самих трекерів (теж будемо розглядати в окремій статті).
Деякі фактичні оператори пропонють пакетні пропозиції по роумінгу але вони, як правило, в два рази дорожчі за використання сім карт “віртуальних” операторів.
Інформація та умови постійно змінюються тому актуальні інформацію завжди потрібно уточнювати у мобільного оператора. Змінюються тарифи, мережі покриття, країни в яких працює сім карта, об’єм послуг і тд
Знаючи все перераховане вище ви зможете оптимально підібрати сим карту для вашого gps-трекера або маяка. Якщо ви сумніваєтеся обов’язково, проконсультуйтеся з менеджером інтернет-магазину або консультантом мобільного оператора.
В розділі сім-карти ви знайдете оптимальні варіанти, на нашу думку, сім карт для GPS трекерів та GPS Маяків.
Всі рекомендації це наша суб’єктивна думка заснована на 11 річний досвід продажу, використання та обслуговування GPS пристроїв та систем охорони що продаються в нашому інтернет-магазині
Сім карта так само як і GPS трекер вибирається під конкретне завдання! Іноді, за рахунок помилкового вибору можна значно обмежити технічні можливості пристрою, особливо це стосується пристроїв охорони, як правило, це останній рубіж у боротьбі зі зловмисниками, будьте уважні!
Оперативно актуальна та важлива інформація розміщується в наших соціальних мережах та YouTube каналі, підпишіться щоб бути в курсі
В своїй роботі ми використовуємо різні сім карти в залежності від потреб нашого клієнта та завдань які необхідно вирішити. В пакетних пропозиціях коли трекер ми постачаємо разом з сім картами , використовуємо контрактні сім карти (найчастіше оператора Vodafone). Якщо клієнт хоче самостійно контролювати сім карту то в продажу ми маємо передплачені сім карти компанії Київстар (станом на дату написання цієї статті сім карти мають найдешевший тариф – одна грн в день)
Часто мобільні оператори пропонують послугу коли на один номер підключено дві сім карти. Ви сплачуєте один пакет послуг а другу сім карту мжете використовувати в планшеті наприклад для мобільного інтернету. Ми не рекомендуємо використовувати другу сім карту в трекері. Якщо потрібно буде провести діагностику або зміну налаштувань трекера то всі команди в більшості моделей пристроїв відправляються по смс. Але у випадку двох сім карти смс буде надходити не на другу сім карту а на основну, відповідно трекер просто не буде отримувати смс команди ї як наслідок не буде їх виконувати. Це дуже не зручно, доведеться фізично мати доступ до трекера щоб провести діагностику або змінити налаштування. Краще використовувати окрему сім карту, з окремим мобільним номером, спеціально для трекера.