
WeTrack2 та WeTrack Lite – серія універсальних GPS трекерів для моніторингу будь-яких транспортних засобів (трекер підключається до живлення в діапазоні від 9 до 90 Вольт) в режимі реального часу з відображенням швидкості та напрямку руху. Трекери підтримуються більшістю платформ GPS моніторингу.
Зміст
Трекери в магазині
Дивитися всіConcox (Jimi IoT) WeTrack Lite – GPS трекер для електросамокатів та велосипедів
Налаштування вашого WeTrack2 або WeTrack Lite
Якщо ви не хочете витрачати час на вивчення інструкції до трекера або щось не виходить з налаштуваннями - ви завжди зможете замовити у нас платне налаштування трекера під ваші потреби, або взагалі, купуйте готовий комплект трекера з сім картою та налаштуваннями
Елементи трекера
Передня частина

Сім карта

Перемикач живлення

Схема підключення WeTrack2 та WeTrack Lite

Опис контактів WeTrack2 та WeTrack Lite
Номер | Назва | Опис |
1 | VCC (9-90В) | Джерело постійного живлення (+) від 9 до 90 Вольт |
2 | GND (–) | Контакт заземлення (–) |
3 | Жовтий | Цифровий вихід (-). Вихід з відкритим колектором. Макс. 0,5 А постійного струму |
4 | Помаранчевий | Цифровий вхід, канал 1. Зарезервовано під запалення, реагує на появу (+) |
Мінімально необхідним підключенням вважається підключення трекера до зовнішнього живлення, червоний та чорний дроти відповідно. Після підключення до живлення трекер почне працювати та передавати своє місцеположення, але щоб отримати найкращий результат в точності маршрутів переміщення ми рекомендуємо також підключати помаранчевий дріт — запалення. Дріт реагує на появу “+” в момент коли включено запалення (друге положення замка запалювання, коли працює двигун). Підключення запалення виконає дві важливі функції: допоможе підвищити точність відображення маршруту бо під час включеного запалення трекер передає дані частіше, зменшиться навантаження на енергоситему транспортного засобу – при виключеному запаленні дані будуть передаватися рідше і це зменшить витрату енергії з акумулятора транспортного засобу.
Індикація світлодіодів (LED)
Індикатор живлення (червоний):
- Швидке миготіння (0,3 с з інтервалом 0,3 с) — низький заряд батареї.
- Постійно горить — заряджається.
- Миготіння (спалах 1 с з інтервалом 3 с) — повністю заряджено.
- Вимкнений — живлення вимкнене або низький заряд батареї.
- Повільне миготіння (спалах 0,1 с з інтервалом 3 с) — нормальна робота.
Індикатор GPS (синій):
- Миготіння (увімкнений 0,3 с, вимкнений 0,3 с) — пошук GPS-сигналу.
- Повільне миготіння (спалах 0,1 с з інтервалом 3 с) — стабільний прийом GPS-сигналу.
- Вимкнений — відсутність GPS-сигналу.
Індикатор GSM (зелений):
- Швидке миготіння (0,3 с з інтервалом 0,3 с) — ініціалізація GSM.
- Миготіння (спалах 1 с з інтервалом 3 с) — стабільний прийом GSM-сигналу.
- Постійно горить — комунікація (зв’язок) з телефоном.
- Вимкнений — немає GSM-сигналу або відсутня SIM-картка.
- Повільне миготіння (спалах 0,1 с з інтервалом 3 с) — GPRS-з’єднання активне.
Cім карта для трекера
Вибір сім карти для GPS трекера зводиться до кількох принципів. Ви маєте визначитися чи будете ви використовувати можливості трекера з смс інформування, якщо так тоді вам потрібно підібрати необхідний тариф з об’ємом послуг (смс, мобільний інтернет, дзвінки) який відповідає характеру використання трекера. В загальному інформація від трекера до сервера системи моніторинга передається через мобільний інтернет і оскільки це 2G трекер то вас має цікавити саме робота сім карти в цьому діапазоні. На офіційних сайтах мобільних операторів ви зможете знайти інформацію стосовно покриття мобільної мережі, діапазон 2G. Обирайте мобільного оператора з найкращою, найширшою картою покриття відповідного діапазону. Якщо трекер буде використовуватися переважно в одній місцевості тоді краще використовувати сім карту мобільного оператора який має найкраще покриття в місцевості де буде працювати трекер.
Сім карта має бути з розділу для пристроїв. Такий розділ може називатися у мобільного оператора або М2М, або Iot, або розумні речі … Саме з цього розділу вам потрібна сім карта. Звичайна сім карта теж буде працювати але нам відомі випадки коли мобільний оператор відключав такі сім карти мотивуючи це нецільовим використанням, сім карта для телефону має використовуватися в телефоні а для пристроїв є окремий розділ. Тим більше що для пристроїв, як правило, тарифи в декілька разів нижчі.
Сім карти віртуальних мобільних операторів. Переваги таких сім карт в тому що вони можуть працювати (підключатися) до будь -якої, наявної мережі. Вони не мають домашньої мережі бо постійно працюють в роумінгу інших мереж. Тобто така сім карта може підключатися як до мережі Київстар так і до мережі Водафон та Лайф. Це дуже добре з точки зору надійності, бо виходить що така сім карта дає найширше мобільне покриття за рахунок використання всіх доступних мобільних мереж але потрібно звернути увагу що час реєстрації пристрою в умовах постійного роумінгу значно зростає (в налаштуваннях трекера потрібно обов’язково збільшити час на реєстрацію в мобільній мережі). Представниками віртуальних мобільних операторів в Україні є Travelsim та TRUPHONE
Налаштування трекера
Для правильного використання пристрою перед першим використанням слід встановити загальні параметри. Це можна зробити за допомогою редактора параметрів або відправивши SMS-команди на пристрій. (“,” та всі інші символи чи команди мають бути англійською мовою та без пробілів перед чи після коми)
Налаштування SOS номеру
SMS-команда для додавання в трекер номера SOS: SOS,A,No.1,No.2,No.3#
“A” означає додати нові номери, наприклад: SOS,A,18165542975,18165542976,18165542977#
Якщо все правильно трекер відповість в смс:
“ОК! SOS1: 18165542975 SOS2: 18165542976 SOS3: 18165542977”
Налаштування APN
Дані про переміщення трекера передаються через мобільний інтернет, переконайтеся що APN налаштовано правильно.
Ви можете надіслати SMS-команду, щоб налаштувати APN: Формат команди APN,APN’s Name#
Наприклад: APN, internet# («internet» — це APN мобільного оператора сім карту якого ви використовуєте в трекері). Пристрій відповість «ОК», якщо налаштування вдалось.
ПРИМІТКА:
APN деяких країн мають ім’я користувача та пароль, можливо, вам знадобиться надіслати SMS-команду наступного вигляду: APN,APN name,user name, password#
Налаштування сервера
Стандартною платформою для трекера є www.tracksolid.com (заводські налаштування).
Щоб підключитися до іншої платформи, надішліть SMS-команду для зміни DNS або IP-адреси сервера: DNS: SERVER,1,DNS,Port,0#
Наприклад: SERVER,1,gpsdev.tracksolid.com,21100,0# або IP: SERVER,O,IP,Port,0#
Після успішного налаштування трекер відповість “ОК” в смс.
ПРИМІТКА:
Лише номер SOS можна використовувати для успішного додавання або видалення центрального номеру. Можна встановити лише один центральний номер.
Налаштування часового поясу
Щоб параметри трекера відображалися правильно необхідно встановити параметри локального часового поясу, кожна система моніторингу має свої особливості тож перед налаштуванням уточніть ці параметри у розробників системи моніторингу. Більшість систем використовують 0 часовий пояс.
Вля встановлення використовуйте смс команду: GMT,A,B,C#
A: E або W; “E” означає східний часовий пояс, “W” означає західний часовий пояс; за замовчуванням: E
B: 0~12; часовий пояс за замовчуванням: 8
C:0/15/30/45;половина часового поясу;за замовчуванням:0
Для перевірки встановлених параметрів використовуйте команду: GMT#
Налаштування центрального номеру
Якщо ви хочете керувати блокуванням за допомогою SMS-команди, вам потрібно спочатку встановити центральний номер. Лише з цього номеру можна надіслати на пристрій команду для включення/виключення блокування. Ви можете встановити власний номер як центральний (або будь який інший за вашим бажанням).
Команда для встановлення номера : CENTER,A,mobile number#
Наприклад: CENTER,A,18165542976#
У разі успішного налаштування з’явиться відповідь «OK» від трекера.
Налаштування інтервалу завантаження даних
Користувачі можуть змінювати інтервал часу завантаження GPRS за допомогою SMS: TIMER,T1,T2#
T1 діапазон 5~18000 або 0 (секунд), інтервал завантаження, коли ACC ВКЛЮЧЕНО, 0 означає відсутність завантаження, за замовчуванням 20 секунд;
T2 діапазон 5~18000 або 0 (секунд), інтервал завантаження, коли ACC ВИМКНЕНО, 0 означає відсутність завантаження, за замовчуванням 20 секунд
Налаштування часу постановки на охорону
Час затримки для переходу пристрою в стан охорони після вимкнення ACC. У стані охорони, якщо автомобіль завібрує кілька разів, трекер активує тривогу. Якщо протягом 3 хвилини запалення автомобіля все ще не включено (ACC), пристрій активує тривогу.
Формат SMS: DEFENSE,TIME#
Діапазон від 1 до 60 хвилин, за замовчуванням 1 хвилина
ПРИМІТКА:
1. Попередньо встановіть номери SOS (щоб отримувати тривожні SMS-повідомленя та дзвінки).
2. Якщо тривожне сповіщення про вібрацію непотрібно, надішліть SMS SENALM,OFF#, щоб вимкнути його.
Перевірка налаштувань параметрів
Ви можете перевірити налаштування параметрів командою: PARAM#
Приклад: PARAM#
Відповідь трекера:
IMEI:358735070292023; TIMER:20,20; SENDS:3; SOS:,,; Center Number:; Sensorset:10,3,5,1; Defense time:1; TimeZone:E,8,0;
Інформація містить номер IMEI, інтервал завантаження даних GPS, час роботи GPS, SOS номер, центральний номер, часові інтервали, інтервал включення охорони, інформацію про часовий пояс (TimeZone)
Перевірка параметрів GPRS
Експлуатація пристрою
Увімкнення/вимкнення живлення
Увімкнення: Після встановлення активної SIM-картки та підключення всіх дротів увімкніть пристрій. Спочатку блиматиме світлодіод живлення під час пошуку сигналу, потім блиматимуть світлодіоди GSM та GPS. Якщо світлодіод GPS блиматиме повільно, це означає, що сигнал супутників знайдено та трекер починає визначати місцеположення. Під час роботи присрій буде завантажувати дані на сервер відповідно до налаштувань.
Вимкнення: Просто вимкніть живлення (перемикачем або фізично відключивши від живлення).
ПРИМІТКА:
Для доступу до перемикача живлення потрібно зняти пластикову кришку
Перевірити місцезнаходження
1.По смс
Надішліть SMS-повідомлення “WHERE#” на номер SIM-картки пристрою. Пристрій автоматично відправить повідомлення про місцезнаходження. Ви отримаєте координати. Якщо пристрій не знаходить жодної інформації про місцезнаходження, він надішле на мобільний телефон повідомлення “No data” (Немає даних).
Приклад:
Current position!
Lat:N22.577156,Lon:E113.916748,Course:131.99,Speed:0.
00Km/h,DateTime:2013-10-0817:35:32
Поточне місцезнаходження!
Широта: N22.577156, Довгота: E113.916748, Курс: 131.99, Швидкість: 0.00 км/год, ДатаЧас: 2013-10-08:17:35:32
Надішліть SMS-повідомлення “URL#” на номер SIM-картки пристрою. Пристрій надішле посилання на карту Google. Якщо пристрій не знаходить жодної інформації про місцезнаходження, він надішле на мобільний телефон повідомлення “No data” (Немає даних).
Приклад:
<10-08
17:36>http://maps.google.com/maps?q=N22.577156,El
13.916748
2. Через платформу (застосунок)
Перейдіть на веб-сайт платформи, або у мобільний зостосунок, щоб перевірити місцезнаходження вашого автомобіля.
Сигналізація про відключення зовнішнього живлення
Коли зовнішнє живлення пристрою відключено, він активує сповіщення про відключення. У цьому випадку пристрій надішле відповідні SMS-повідомлення на SOS номери та почне телефонувати на ці номери по колу. Якщо ніхто не відповість, виклик буде тривати максимум 3 цикли. Тим часом пристрій додатково завантажить дані про відключення живлення на сервер.
І відправить СМС:
Cut Power! <DateTime:13-06-1714 : 53 : 06>, http://maps.google.com/maps?q=N22576713,E113.9165
85
Відключення живлення! <Дата та час:13-06-1714:53:06>,http://maps.google.com/maps?q=N22576713,E113.9165
85
ПРИМІТКА:
Щоб ця функція працювала ви обов”язково маєте попередньо налаштувати SOS номери
Сповіщення про низький заряд
Коли пристрій працює лише від вбудованого (резервного) акумулятора, щойно внутрішня напруга акумулятора падає нижче 3,7 В, пристрій надішле SMS-повідомлення про низький заряд акумулятора на номер SOS та на платформу (мобільний застосунок).
Приклад тексту SMS-повідомлення про низький заряд акумулятора:
AttentionlllBattery is too low, please charge
Увага! Батарея має занадто низьку напругу, будь ласка, зарядіть її.
Це означає, що резервний акумулятор має занадто низьку напругу, потрібно підключити зовнішнє живлення для зарядки.
ПРИМІТКА:
Щоб ця функція працювала ви обов”язково маєте попередньо налаштувати SOS номери
Сповіщення про вібрацію
Функція сповіщення про вібрацію за замовчуванням вимкнена. Щоб активувати цю функцію, надішліть таку команду: SENALM, ON#
Запалення вимкнено а пристрій знаходиться в стані охорони.
Якщо 5 разів (кількість разів можна налаштувати) виявлено вібрації протягом 10 секунд, 1) Якщо запалення вимкнено протягом наступних 30 секунд, пристрій надішле сповіщення про вібрацію. 2) Якщо запалення було включено протягом наступних 30 секунд, сповіщення про вібрацію не спрацює.
Щоб відключити функцію надішліть смс команду на пристрій SENALM, OFF#
ПРИМІТКА:
Щоб ця функція працювала ви обов”язково маєте попередньо налаштувати SOS номери
Дистанційне блокування
1.Через мобільний застосунок або платформу
Відправте відповідну команду блокування через платформу моніторингу або мобільний застосунок.
З метою безпеки транспортного засобу GPS-трекер дозволяє активувати блокування лише за таких умов:
- GPS-трекер має дійсний сигнал GPS (визначає місцеположення);
- Швидкість транспортного засобу менше ніж 20 км/год або транспортний засіб нерухомий.
Для підтвердження команди можливо необхідно ввести пароль вашого облікового запису це залежить від платформи. Не всі платформи підтримують таку функцію.
2. По смс
Спочатку необхідно налаштувати центральний номер (center number). Детальніше дивіться в інструкції вище.
Лише центральний номер може відправляти команди на GPS-трекер для дистанційного керування блокуванням
Формат смс: RELAY,l#
Після успішного виконання команди ви отримаєте повідомлення з підтвердженням такого формату:
“Cut off the feel supply: Success! Speed:0 Km/h”
Якщо команду не виконано, буде надіслано відповідь із причиною невдачі.
Щоб відключити блокування відправте команду:
Формат смс: RELAY,0#
ПРИМІТКА:
Для забезпечення безпеки водія і транспортного засобу, команда на блокування виконується тільки за умови виконання двох наступних вимог:
- GPS-трекер має визначене місцеположення (дійсний сигнал GPS).
- Швидкість транспортного засобу становить менше ніж 20 км/год.
Сповіщення про перевищення швидкості
Коли автомобіль рухається зі швидкістю, що перевищує заданий ліміт протягом визначеного періоду часу, GPS-трекер надсилає користувачу SMS-повідомлення з попередженням про перевищення швидкості.
Щоб увімкнути функцію контролю швидкості, відправте SMS-команду такого формату: SPEED,ON,Time,Limited speed,way of alarm#
Де
Діапазон часу Time (секунди): 5-600 с (за замовчуванням 20 с).
Обмежений діапазон швидкості Limited speed (км/год): 1-255, за замовчуванням: 50.
Спосіб тривоги Way of alarm: 0, тільки GPRS; 1, SMS+GPRS; за замовчуванням: 1.
Приклад: SPEED,ON,10,50,1#
Це означає, що коли автомобіль рухається зі швидкістю понад 50 км/год у середньому протягом 10 секунд, пристрій надішле користувачеві сповіщення про перевищення швидкості.
Відновлення до заводських налаштувань
SMS-команда у форматі “FACTORY#” для встановлення всіх параметрів на заводські значення за замовчуванням.
Про успішне виконання команди пристрій повідомить у відповідь:
“OK! The terminal will restart after 60s!”
“OK! Термінал перезавантажиться через 60 секунд!”
що означає – команда виконується успішно.
Перезавантаження трекера
SMS-команда у форматі “RESET#” дозволяє дистанційно перезавантажити трекер. За 20 секунд після отримання команди трекер перезавантажиться.
Встановлення WeTrack2 та WeTrack Lite
- Трекер має вбудовані антени GSM та GPS. Під час інсталяції розверніть трекер верхньою частиною (де розміщено GPS антену) до неба, переконайтеся, що GPS антена не перекривається залізними частинами транспортного засобу (залізо виконує функції екрану, сигнали з супутників не проходять). Так само сигнали з супутників не проходять крізь стіни, бетонне перекриття – це загальна властивість глобальних систем позиціонування; будь-які пристрої з потужним раадіовипроміненням, такі як реверсивний радар, протиугінний пристрій або комунікаційне обладнання, можуть вплинути на прийом сигналу трекером (розміщуйте трекер на значном віддаленні від таких пристроїв).
- Сигнал з супутників може також не проходити через скло з підігрівом (якщо по всій площі скла проходить залізна нитка для обігріву)
- Розміщуйте трекер на віддаленні мінімум 30 см від аудіосистеми та компонентів транспортного засобу щоб уникнути “наводки” при роботі GSM модуля
- Трекер має бути жорстко закріплений на кузові або рамі транспортного засобу з допомогою клейкої стрічки або з допомогою пластикових хомутів. Вібрації великої амплітуди під час руху призведуть до погіршення точності в відображенні місцеположення та маршрутів переміщення а також може призвести до помилкових спрацювань на вібрацію
Дотримуйтеся всіх рекомендацій щоб отримати накращий результат роботи трекера. Якщо під час встановлення було виявлено роботу з низькою точністю – змініть місце встановлення трекера та повторно перевірте роботу трекера.
Оригінальні інструкції англійською мовою
Поставити власне питання/залишити коментар
Залишайте ваші запитання/коментарі чи побажання через форму що знаходиться нижче на сторінці та отримайте кваліфіковану відповідь від інженерів технічної підтримки та учасників нашої спільноти ( це абсолютно безкоштовно)