
Зверніть увагу!
Queclink GL53MG це пристрій який з’явився не так давно в продажу і він належить до пристроїв професійної лінійки тому посібник з налаштування буде оновлюватися та доповнюватися інформацією, слідкуйте за оновленнями.
Якщо ви не хочете з якихось причин займатися самостійно налаштуванням ви можете замовти цю послугу як окрему платну опцію – налаштування пристрою з допомогою нашого інженера.
Сім карта для Queclink GL53MG
Вибір сім карти для маяка зводиться до декількох принципів. Оскільки маяк підтримує найсучасніші технології 4G LTE (Cat M1 / Cat NB2) і робота саме в цьому діапазоні та мережах дозволяє маяку передавати дані швидше і витрачати менше енергії при цьому – перше завдання при підборі сім карти це уточнити у мобільного оператора підтримку технології NB Iot (як мінімум на сайтах операторів Київстар та Водафон таку інформацію ми зустрічали). Далі бажано переглянути карту покриття мобільної мережі з підтримкою технології на сайті мобільного оператора – тут все просто – чим ширша карта покриття технології тим караще. При цьому звертайте увагу що покриття у мобільних операторів як правило розділяється за частотами та технологіями. Після вибору оператора вам необхідно визначитися з тим який варіант роботи ви буде те використовувати: по смс чи через мобільний інтернет. Від цього буде залежати об’єм послуг (мобільний інтернет, смс, дзвінки) який вам буде необхідний для роботи – вибір оптимального тарифного плану.
Сім карта має бути з розділу для пристроїв. Такий рохділ може називатися у мобільного оператора або М2М, або Iot, або розумні речі … Саме з цього розділу вам потрібна сім карта. Звичайна сім карта теж буде працювати але нам відомі випадки коли мобільний оператор відключав такі сім карти мотивуючи це нецільовим використанням, сім карта для телефону має використовуватися в телефоні а для пристроїв є окремий розділ. Тим більше що для пристроїв, як правило, тарифи в декілька разів нижчі.
Сім карти віртуальних мобільних операторів. Переваги таких сім карт в тому що вони можуть працювати (підключатися) до будь -якої, наявної мережі. Вони не мають домашньої мережі бо постійно працюють в роумінгу інших мереж. Тобто така сім карта може підключатися як до мережі Київстар так і до мережі Водафон та Лайф. Це дуже добре з точки зору надійності, бо виходить що така сім карта дає найширше мобільне покриття за рахунок використання всіх доступних мобільних мереж але потрібно звернути увагу що час реєстрації пристрою в умовах постійного роумінгу значно зростає. Це призводить до зменшення автономності маяка бо збільшується час його роботи через збільшення часу реєстрації в мережі а також часто зустрічається що маяк взагалі не встигає зареєструватися в мережі через свій алгоритм роботи і таким чином не передає дані про місцеположення. Точно така сама ситуація виникає коли є проблема з мережею або її стабільністю, навіть за умови використання домашніх мобільних операторів. Представниками віртуальних[ мобільних операторів в Україні є Travelsim та TRUPHONE
Підготовка сім карти до роботи
Процес може відрізнятися в залежності від мобільного оператора але в загальному це виглядає так: потрібно активувати саму сім карту (деякі оператори під активацією мають на увазі введеня певної комбінації інші просто перевірка рахунку/ балансу сім карти. Для цього вам сім карту потрібно попередньо поставити в телефон), підключення необхідного тарифного плану (якщо він заздалегідь не підключений а використовується універсальна сім карта), поповнення балансу сім карти у відповідності до тарифного плану (щоб повністю активувати всі послуги на сім карті), відключення введення пін коду (як правило на сім картах для пристроїв ця опція вже відключена але вам потрібно пересвідчитися що це так), перевірка роботи сім карти (зробіть тестовий дзвінок, відправте смс або скористайтеся мобільним інтернетом що пеерсвідчитися що всі послуги активні).
Далі сім карту необхідно поставити в маяк, в тримач сім карти відповідно до бокового зрізу (зріз є як на сім карті так і на слоті для встановлення сім карти). Обов’язково перевірте щоб чіп сім карти був чистим, без слідів бруду, відбитків пальців і тд. Якщо такі сліди є візьміть вату, спирт та приберіть забруднення. Будьте обережні щоб не пошкодити поверхню сім карти абразивними частинками під час тертя, це може вплинути на стабільність роботи в подальшому. Якщо сім карта містить механічні пошкодження, подряпини, порізи і тд – рекомендуємо замінити сім карту на нову.
Варіанти налаштування Queclink GL53MG
Queclink GL53MG це пристрій з професійної лінійки, має велику кількість налаштувань що дозволяє гнучко налаштувати під виконання поставлених завдань. В цьому розділі ми приведеме декілька варіантів шаблонного налаштування що допоможуть швидко налаштувати пристрій для роботи.
1) Робота через мобільний інтернет, додаток Рухавік
Варіант налаштування в якому дані від автономного маяка Queclink GL53MG будуть передаватися на сервер мобільного додатка з використанням мобільного інтернету. Зверніть будь ласка увагу що в такому режимі роботи маяк буде більше витрачати енергії (період автономної роботи буде меншим) бо тривалість передачі даних буде довшою ніж при роботі в смс режимі.
Налаштування виконуються з допомогою відправки смс команд на сім карту що встановлена в маяк.
Перед налаштуванням необхідно підготувати та встановити сім карту. Більш детально в розділі “Сім карта для Queclink GL53MG”. Підготувати всі смс команди оскільки на їх відправку у вас буде не більше 5ти хвилин з моменту включення.
Черговість дій
- створити обліковий запис в додатку Рухавік
- додати в обліковий запис свій пристрій Queclink GL53MG
- підготувати сім карту, поставити в слот
- підготувати всі смс команди з розділу
- перевести тумблер живлення в положення “ON”
- чекати 30 секунд, після того як почне моргати зелений світлодіод – відправити по черзі смс команди з паузою в 15-20 секунд
СМС команда 1
Командою налаштовуємо параметр APN для 4G/LTE та 2G діапазонів оскільки маяк підтримує роботу одразу в двох.
- APN – налаштовується для використання передачі даних в мобільній мережі (передача даних через мобільний інтернет)
Щоб маяк міг працювати в обох діапазонах (основному і резервному) це налаштування потрібно зробити обов’язково. Якщо вам достатньо тільки використання одного діапазону – основного, це налаштування можна пропустити і перейти до другої смс команди. Параметр APN залежіть від мобільного оператора, сім карту якого ви будете використовувати в маяку. На момент написання цієї інструкції мобільні оператори України використовуєть APN – internet як для 4G/LTE та і для 2 G діапазонів. Логіка роботи: при включенні маяк використовує значення основного діапазону, якщо підключення не вдале тоді пристрій перемикається і робить спробу підключення через резервний діапазон. Якщо мобільний оператор має різні або декілька значеннь APN для різних діапазонів – вкажіть їх у відповідній послідовності.
Під час підготовки смс команди обов’язково уточніть всі параметри у вашого мобільного оператора (сім карту якого ви використовуєте в маяку), з часом вони можуть змінитися.
Приклад смс команди:
AT+GTBSI=gl53,internet,,,internet,,,00,0,FFFF$
internet – значення параметру APN для сім карти мобільного оператора що використовується в маяку, основний діапазон 4G/LTE
internet – значення параметру APN для сім карти мобільного оператора що використовується в маяку, резервний діапазон 2G
Зробіть копію смс команди, підставте необхідні значення (якщо вони змінилися), відправте на номер сім карти що поставили в маяк
СМС команда 2
Командою налаштовуємо такі параметри як IP, port, та дублюється налаштування APN для основного діапазону 4G/LTE
- IP – адреса сервера на який потрібно відправляти дані
- port – порт сервера на який потрібно відправляти дані
- APN – точка доступу в мобільний інтернет – основний діапазон 4G/LTE
Параметри IP та port залежать від мобільного додатку який ви використовуєте, в даному випадку, безкоштовний додатом Рухавік. Актуальні дані будуть відображатися в момент коли ви додасте свій пристрій в обліковий запис мобільного додатку Рухавік. Параметр APN залежіть від мобільного оператора, сім карту якого ви будете використовувати в маяку. На момент написання цієї інструкції мобільні оператори України використовуєть APN – internet.
Під час підготовки смс команди обов’язково уточніть всі параметри для внесення, з часом вони можуть змінитися.
Приклад смс команди:
AT+GTQSS=gl53,internet,,,2,,0,11746.flespi.gw,32008,185.213.2.30,32008,,0,0,,1,FFFF$
internet – значення параметру APN для сім карти мобільного оператора що використовується в маяку
11746.flespi.gw – DNS адреса сервера
32008 – порт сервера
185.213.2.30 – IP адреса сервера
Опис інших параметрів в повідомленні більш детально розкрито в оригінальній інструкції до пристрою. Інструкцію ви можете завантажити за цим посиланням
Зробіть копію смс команди, підставте необхідні значення (якщо вони змінилися), відправте на номер сім карти що поставили в маяк
СМС команда 3
Команда встановлює основні параметри роботи маяка, дні тижня, частоту виходу на зв’язок, межу низького заряду батареї та інші
Приклад смс команди:
AT+GTCFG=gl53,,GL53MG,,0020,00EF,0,5,11111111111111,1,1200,0,24,1,1,1,1,7,1,4005,,25,1,,1,2,FFFF$
11111111111111 – встановлення днів тижня для відправки повідомлень про місцеположення (перші дві цифри – неділя, другі дві цифри – понеділок і тд, останні дві цифри – субота). Перший цифра в позначенні дня тижня визначає, чи буде відправлятися повідомлення про місцеположення в цей день: 1-включено, 0 – вимкнено. Друга цифра в позначенні дня тижня визначає, чи будуть відправлятися gps дані про місцезнаходження: 1-включено, 0 – вимкнено. Наприклад, якщо введемо 011111111111111 ми виключимо відправку даних про місцеположення в неділю, якщо введемо 111111111111110 ми виключимо відправку gps координат в суботу. Якщо відправку gps координат виключено то маяк натомість відправить тільки дані мобільної мережі, так звані дані LBS
24 – встановлення частоти включення пристрою – частоти виходу на зв’язок у годинах (допустимі значення: 1/2/3/4/6/8/12/24)
25 – встановлення граничного значення заряду батареї у відсотках (коли заряд батареї впаде нижче вказаного значення – пристрій автоматично відправить сповіщення). Значення можна встановити в межах від 0 до 30 відсотків.
Опис інших параметрів в повідомленні більш детально розкрито в оригінальній інструкції до пристрою. Інструкцію ви можете завантажити за цим посиланням
СМС команда 4
Встановлення інтервалу для аварійного перезавантаження маяка Queclink GL53MG на випадок винекнення збоїв у роботі
Приклад смс команди:
AT+GTDOG=gl53,1,,3,1200,,1,,0,,,,FFFF$
3 – встановлення інтервалу автоматичного перезавантаження в днях (кожні 3 дні маячок автоматично перезавантажуватиметься щоб уникнути збоїв у роботі. Значення можна встановити в межах від 1 до 30)
1200 – встановлення часу для виконання перезавантаження (формат ГГХХ по “0 му” меридіану, для України враховуйте поправку часового поясу +3 години в літній час та +2 години в зимовий час. )
Наприклад: щоб маяк перезавантажувався о 13:10 у налаштуваннях маяка потрібно задати час з урахуванням поправки часового поясу +3 години для літнього часу , тобто – 10 :10. Маячок виконуватиме перезавантаження у вказаний час
Опис інших параметрів в повідомленні більш детально розкрито в оригінальній інструкції до пристрою. Інструкцію ви можете завантажити за цим посиланням
2) Робота через смс, без посередників, прямо на номер власника
Другий варіант налаштування автономного маяка Queclink GL53MG. Дозволяє маяку відправляти свої дані по смс прямо на номер власника, без додаткових посередників у вигляді серверів мобільного додатку. Цей варіант роботи має декілька переваг по відношенню до інших: – передача даних по смс відбувається швидше (як наслідок пристрій менше витрачає заряду батарейки і відповідно має більший період автономної роботи), – покриття для передачі смс має менші вимоги до якості (в житті ви швидше за все стикалися не один раз з ситуацією коли зробити дзвінок і відправити смс ви можете а мобільний інтернет при цьому відсутній), – маяк не залежить від стану посередників бо працює прямо на номер власника (при роботі через мобільний інтернет, якщо сервер мобільного додатку з якихось причиин тимчасово не працює або має помилки в роботі то це призводить до того що і маяк не може вам передати дані). З мінусів роботи по смс: дані передаються на номер власника у вигляді цифр що розділено комою, це не так зручно як при роботі через мобільний інтернет адже вам потрібно скопіювати координати, відкрити додтаток гугл карти і вставити туди координати щоб отримати візуально місцеположення на карті. Окрім координат в смс передаються інші параметри, заряд батреї, LBS дані …
В загальному ми більш схильні рекомендувати саме роботу по смс, це не так зручно як через мобільний додаток, через мобільний інтеренет але з технічної точки зору цей спосіб роботи має більше переваг. Особливо якщо ви прагнете використовувати маяк як одну зі складових ситеми безпеки (для захисту свого рухомого/нерухомого майна).
Почерговість дій схожа з варіантом налаштування для роботи через мобільний інтернет але в даному випадку ван не потрібно створювати облікові записи.
Черговість дій
- підготувати сім карту, поставити в слот
- підготувати всі смс команди з розділу
- перевести тумблер живлення в положення “ON”
- чекати 30 секунд, після того як почне моргати зелений світлодіод – відправити по черзі смс команди з паузою в 15-20 секунд
СМС команда 1
З допомогою команди встановлюємо смс режим роботи та встановлюємо мобільний номер власника, номер на який маяк буде відправляти смс повідомлення з даними про місце положення.
Приклад смс команди:
AT+GTSRI=gl53,5,0,0,,,,,+380970000000,0,0,1,15,,,FFFF$
5 – встановлення режиму роботи по смс
+380970000000 – встановлює мобільний номер на який маяк відправляє смс з даними, номер вказуємо в міжнародному форматі з кодом країни починаючи зі знака +
Зробіть копію смс команди, підставте необхідні значення (якщо вони змінилися), відправте на номер сім карти що поставили в маяк
Опис інших параметрів в повідомленні більш детально розкрито в оригінальній інструкції до пристрою. Інструкцію ви можете завантажити за цим посиланням
СМС команда 2
Команда встановлює основні параметри роботи маяка, дні тижня, частоту виходу на зв’язок, межу низького заряду батареї та інші
Приклад смс команди:
AT+GTCFG=gl53,,GL53MG,,0020,00EF,0,5,11111111111111,1,1200,0,24,1,1,1,1,7,1,4005,,25,1,,1,2,FFFF$
11111111111111 – встановлення днів тижня для відправки повідомлень про місцеположення (перші дві цифри – неділя, другі дві цифри – понеділок і тд, останні дві цифри – субота). Перший цифра в позначенні дня тижня визначає, чи буде відправлятися повідомлення про місцеположення в цей день: 1-включено, 0 – вимкнено. Друга цифра в позначенні дня тижня визначає, чи будуть відправлятися gps дані про місцезнаходження: 1-включено, 0 – вимкнено. Наприклад, якщо введемо 011111111111111 ми виключимо відправку даних про місцеположення в неділю, якщо введемо 111111111111110 ми виключимо відправку gps координат в суботу. Якщо відправку gps координат виключено то маяк натомість відправить тільки дані мобільної мережі, так звані дані LBS
24 – встановлення частоти включення пристрою – частоти виходу на зв’язок у годинах (допустимі значення: 1/2/3/4/6/8/12/24)
25 – встановлення граничного значення заряду батареї у відсотках (коли заряд батареї впаде нижче вказаного значення – пристрій автоматично відправить сповіщення). Значення можна встановити в межах від 0 до 30 відсотків.
Зробіть копію смс команди, підставте необхідні значення (якщо вони змінилися), відправте на номер сім карти що поставили в маяк
Опис інших параметрів в повідомленні більш детально розкрито в оригінальній інструкції до пристрою. Інструкцію ви можете завантажити за цим посиланням
СМС команда 3
Встановлення інтервалу для аварійного перезавантаження маяка Queclink GL53MG на випадок винекнення збоїв у роботі
Приклад смс команди:
AT+GTDOG=gl53,1,,3,1200,,1,,0,,,,FFFF$
3 – встановлення інтервалу автоматичного перезавантаження в днях (кожні 3 дні маячок автоматично перезавантажуватиметься щоб уникнути збоїв у роботі. Значення можна встановити в межах від 1 до 30)
1200 – встановлення часу для виконання перезавантаження (формат ГГХХ по “0 му” меридіану, для України враховуйте поправку часового поясу +3 години в літній час та +2 години в зимовий час. )
Наприклад: щоб маяк перезавантажувався о 13:10 у налаштуваннях маяка потрібно задати час з урахуванням поправки часового поясу +3 години для літнього часу , тобто – 10 :10. Маячок виконуватиме перезавантаження у вказаний час
Зробіть копію смс команди, підставте необхідні значення (якщо вони змінилися), відправте на номер сім карти що поставили в маяк
Опис інших параметрів в повідомленні більш детально розкрито в оригінальній інструкції до пристрою. Інструкцію ви можете завантажити за цим посиланням
3) Альтернативні варіанти налаштування
Як ми зазначали раніше, Queclink GL53MG це пристрій з професійної лінійки тому варіантів налаштування може бути безліч. Це залежь і від цілей і від умов використання і від цілого ряду інших параметрів. Тож якщо вам потрібно щось специфічне ви можете ознайомитися з оригінальними інструкціями до пристрою для повного розуміння можливостей. Загальні шаблону налаштувань були викладені вище в цьому посібнику. Також ви можете замовити індивідуальне налаштування під ваші потреби з допомогою нашого інженера (послуга надається як окрема, платна опція). Про зміни в прошивках, налаштуваннях ми повідомляємо в наших соц мережах – підписуйтеся щоб не пропустити. Ваші запитання ви також можете залишати в коментарях до цього посібника що знаходяться в самому низу сторінки.
Оригінальні інструкції англійською мовою
Зверніть будь ласка увагу, програмне забезпечення для налаштування “Manage Tool” надається виключно власникам маяка на їх запит. Для налаштування маяка через програмне забезпечення необхідно мати також спеціальний адаптер для підключення маяка до ПК (адаптер не поставляється в комплекті з маяком, але його можна замовити як окрему запчастину)
Часті запитання
Найчастіші запитання та відповіді
Якщо ви з якихось причин не вклалися в 5ть хвилин що відведено на відправку смс команд для налаштування це не страшно. Вам потрібно тумблер живлення виключити на 5ть хвилин а потім знову включити – у вас знову буде 5ть хвилин на відправку смс команд