Зверніть увагу!
Queclink GL53MG це пристрій який належить до професійної лінійки, має велику кількість можливостей в налаштуванні. На цій сторінці розміщено лише частину інструкції, повна версія доступна для клієнтів, що придбали пристрій в нашому магазині. Щоб отримати повну інструкцію напишіть нам у Вайбер чи Телеграм
Налаштування Вашого Queclink GL53MG
Якщо Ви не хочете витрачати час на вивчення інструкції до маяка або щось не виходить з налаштуваннями - Ви завжди зможете замовити у нас платне налаштування маяка під ваші потреби
Зміст
Варіанти пакування
Комплектація
Встановлення
Механічна кнопка GL53MG
Cвітлодіоди Queclink GL53MG та їх значення
Сім карта для Queclink GL53MG
Підготовка сім карти до роботи
Варіанти налаштування Queclink GL53MG
Оригінальні інструкції англійською мовою
Технічні характеристики Queclink GL53MG
Пошук / вирішення проблем (часті проблеми)
Часті запитання
Ми в соціальних мережах
Поставити власне питання/залишити коментар
Queclink GL53MG – 4G LTE міні GPS маяк (автозакладка) в магазині
Варіанти пакування
Виробником передбачено декілька варіантів пакування в залежності від країни продажу пристроїв. Тип пакування уточнюйте перед замовленням. Основні варіанти пакування що використовуються:
Транспортне – коробка сірого кольору з картону по 20 пристроїв в кожній (кожен маяк додатково загорнуто в аеро/бульбашкову плівку).
Індивідуальне – коробка коричневого або білого кольору з картону, маяк додатково загорнуто в аеро/бульбашкову плівку.
Подарункове – коробка з преміального картону чорного кольору, кольорове тиснення логотипу на передній частині.
Варіанти пакування можуть змінюватися виробником без попередження!
Комплектація
Стандартна комплектація передбачає пристрій з чотирма болтами та двосторонню клейку стрічку для кріплення маяка до поверхні, що загорнуто в аеро/бульбашкову плівку. В залежності від типу пакування передбачається одна коробка з трьох типів.
Встановлення
Всі особливості по встановленню маяка, розміщенню його в транспортному засобі випливають з особливостей та обмежень технологій GPS/GSM що використовуються в даному пристрої.
Маяк має вбудовані антени GSM та GPS. Під час інсталяції розверніть маяк верхньою частиною (де розміщено GPS антену) до неба, переконайтеся, що GPS антена не перекривається залізними частинами транспортного засобу (залізо виконує функції екрану, сигнали з супутників не проходить крізь нього але відбиваються від поверхні). Так само сигнали з супутників не проходять крізь стіни, бетонне перекриття – це загальна властивість глобальних систем позиціонування (GPS) і не залежать від пристрою чи виробника. Пластик, скло, дерево (середньої товщини) не є перешкодою для сигналу GPS.
Будь-які пристрої з потужним раадіовипроміненням, такі як реверсивний радар, протиугінний пристрій або комунікаційне обладнання (радіостанції), можуть вплинути на прийом сигналу маяком (розміщуйте маяк на значном віддаленні від таких пристроїв 25-50 см).
Сигнал з супутників може також не проходити через скло з підігрівом (якщо по всій площі скла проходить залізна нитка) будьте уважні при встановленні в транспортних засобах що обладнанні таким склом.
Розміщуйте трекер на віддаленні мінімум 25 см від аудіосистеми та електронних компонентів /блоків транспортного засобу, щоб уникнути “наводки” при роботі GSM модуля маяка.
Маяк має бути жорстко закріплений на кузові або рамі транспортного засобу з допомогою клейкої стрічки або з допомогою пластикових хомутів. Вібрації великої амплітуди під час руху призведуть до погіршення точності в відображенні місцеположення.
Якщо пристрій розміщено без прямого доступу до сигналів з супутника то подбайте, щоб передня частина не закривалася матеріалами, що перешкоджають проникненню сигналу GPS/GSM, щоб пристрій міг ловити сигнали які відбивається від поверхонь.
Якщо Ви знайшли вдале місце для розміщення пристрою то протестуйте точність його роботи в обраних умовах протягом декількох днів, якщо точність не буде відповідати бажаному результату – змініть місце розміщення маяка або його положення та повторіть тест знову. Шляхом такого дослідження зупиніться на результаті який вас задовільняє (по розміщенню маяка в транспортному засобі та точності його показів)
Невдале розміщення маяка може звести нанівець всі технічні переваги!
Приділіть особливу увагу вибору місця встановлення з дотриманням рекомендацій виробника, це дозволить отримати найкращий результат в роботі пристрою
Механічна кнопка GL53MG
На передній частині GPS маяка розміщено механічну кнопку яка може виконувати декілька функцій в залежності від налаштувань та тривалості натискання: – при натисканні та утриманні більше 3 секунд нічого не відбувається (кнопка не запрограмована), – при натисканні та утриманні більше 3 секунд запускається процес включення/виключення пристрою (початок процесу супроводжується швидким блиманням зеленого світлодіода), – “тривожна кнопка” при натисканні та утриманні більше 3 секунд генерується тривожне повідомлення з місцемположення та відправляється в смс або на сервер через мобільний інтернет в залежності від налаштувань маяка.
Коротке натискання механічної кнопки (менше 1 секунди) – перевірка стану пристрою (в якому режимі та чи працює маяк). При короткому натисканні стан пристрою відображається за допомогою світлодіодів (детальніше в розділі зі значенням світлодіодів)
Cвітлодіоди Queclink GL53MG та їх значення
На передній частині GPS маяка розміщено два сигнальні світлодіоди що дозволяють наглядно визначити статус пристрою та режим його роботи
Зелений світлодіод (Status LED)
Сигналізує про роботу мобільної мережі та статус пристрою.
Синій світлодіод (GPS LED)
Cигналізує про стан GPS (системи позиціонування) та статус пристрою.
Пристрій має можливість перевірки поточного стану, для цього потрібно коротко натиснути на механічну кнопку на передній частині. В момент натискання якщо світиться тільки зелений світодіод це означає що пристрій працює і знаходиться в режимі сну (період між виходами на зв’язок), якщо під час короткого натискання засвічується одразу два світодіоди, синій та зелений це свідчить що пристрій працює та знаходиться в активному режимі (визначає та передає своє місцеположення). Відповідно якщо діоди взагалі не засвічуються під час короткого натискання це означає що пристрій виключено – він не працює
Сім карта для Queclink GL53MG
Вибір сім карти для маяка зводиться до декількох принципів. Оскільки маяк підтримує найсучасніші технології 4G LTE (Cat M1 / Cat NB2) і робота саме в цьому діапазоні та мережах дозволяє маяку передавати дані швидше і витрачати менше енергії при цьому – перше завдання при підборі сім карти це уточнити у мобільного оператора підтримку технології NB Iot (як мінімум на сайтах операторів Київстар та Водафон таку інформацію ми зустрічали). Далі бажано переглянути карту покриття мобільної мережі з підтримкою технології на сайті мобільного оператора – тут все просто – чим ширша карта покриття технології тим караще. При цьому звертайте увагу що покриття у мобільних операторів як правило розділяється за частотами та технологіями. Після вибору оператора вам необхідно визначитися з тим який варіант роботи ви буде те використовувати: по смс чи через мобільний інтернет. Від цього буде залежати об’єм послуг (мобільний інтернет, смс, дзвінки) який вам буде необхідний для роботи – вибір оптимального тарифного плану.
Сім карта має бути з розділу для пристроїв. Такий рохділ може називатися у мобільного оператора або М2М, або Iot, або розумні речі … Саме з цього розділу вам потрібна сім карта. Звичайна сім карта теж буде працювати але нам відомі випадки коли мобільний оператор відключав такі сім карти мотивуючи це нецільовим використанням, сім карта для телефону має використовуватися в телефоні а для пристроїв є окремий розділ. Тим більше що для пристроїв, як правило, тарифи в декілька разів нижчі.
Сім карти віртуальних мобільних операторів. Переваги таких сім карт в тому що вони можуть працювати (підключатися) до будь -якої, наявної мережі. Вони не мають домашньої мережі бо постійно працюють в роумінгу інших мереж. Тобто така сім карта може підключатися як до мережі Київстар так і до мережі Водафон та Лайф. Це дуже добре з точки зору надійності, бо виходить що така сім карта дає найширше мобільне покриття за рахунок використання всіх доступних мобільних мереж але потрібно звернути увагу що час реєстрації пристрою в умовах постійного роумінгу значно зростає. Це призводить до зменшення автономності маяка бо збільшується час його роботи через збільшення часу реєстрації в мережі а також часто зустрічається що маяк взагалі не встигає зареєструватися в мережі через свій алгоритм роботи і таким чином не передає дані про місцеположення. Точно така сама ситуація виникає коли є проблема з мережею або її стабільністю, навіть за умови використання домашніх мобільних операторів. Представниками віртуальних[ мобільних операторів в Україні є Travelsim та TRUPHONE
Підготовка сім карти до роботи
Процес може відрізнятися в залежності від мобільного оператора але в загальному це виглядає так: потрібно активувати саму сім карту (деякі оператори під активацією мають на увазі введеня певної комбінації інші просто перевірка рахунку/ балансу сім карти. Для цього вам сім карту потрібно попередньо поставити в телефон), підключення необхідного тарифного плану (якщо він заздалегідь не підключений а використовується універсальна сім карта), поповнення балансу сім карти у відповідності до тарифного плану (щоб повністю активувати всі послуги на сім карті), відключення введення пін коду (як правило на сім картах для пристроїв ця опція вже відключена але вам потрібно пересвідчитися що це так), перевірка роботи сім карти (зробіть тестовий дзвінок, відправте смс або скористайтеся мобільним інтернетом що пеерсвідчитися що всі послуги активні).
Далі сім карту необхідно поставити в маяк, в тримач сім карти відповідно до бокового зрізу (зріз є як на сім карті так і на слоті для встановлення сім карти). Обов’язково перевірте щоб чіп сім карти був чистим, без слідів бруду, відбитків пальців і тд. Якщо такі сліди є візьміть вату, спирт та приберіть забруднення. Будьте обережні щоб не пошкодити поверхню сім карти абразивними частинками під час тертя, це може вплинути на стабільність роботи в подальшому. Якщо сім карта містить механічні пошкодження, подряпини, порізи і тд – рекомендуємо замінити сім карту на нову.
Варіанти налаштування Queclink GL53MG
Queclink GL53MG це пристрій з професійної лінійки, має велику кількість налаштувань що дозволяє гнучко налаштувати під виконання поставлених завдань. В цьому розділі приведено декілька шаблонів з налаштування маяка. Детальна інформація (опис) доступна в інструкції для клієнтів що придбали пристрій в нашому магазині. Щоб отримати повну інструкцію напишіть нам у Вайбер чи Телеграм.
Оригінальні інструкції англійською мовою
Зверніть будь ласка увагу, програмне забезпечення для налаштування “Manage Tool” надається виключно власникам маяка на їх запит. Для налаштування маяка через програмне забезпечення необхідно мати також спеціальний адаптер для підключення маяка до ПК (адаптер не поставляється в комплекті з маяком, але його можна замовити як окрему запчастину)
Технічні характеристики Queclink GL53MG
Технічні характеристики LTE
Робочий діапазон | LTE Cat M1/NB2 Cat M1: LTE-FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B8/B12/B13/B18/B19/B20/B25/B27/B28/B66/B85 Cat NB2: LTE-FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B8/B12/B13/B18/B19/B20/B25/B28/B66/B71/B85 |
Передача даних | eMTC (DL) 348 Kbps eMTC (UL) 1.08 Mbps NB2 (DL) 121 Kbps NB2 (UL) 150 Kbps NB1 (DL) 74.1 Kbps NB1 (UL) 101 Kbps |
Технічні характеристики EGPRS
Частота | EGPRS 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
Передача даних | EDGE 296 Kbps (DL) / 236.8 Kbps (UL) GPRS 107 Kbps (DL) / 85.6 Kbps (UL) |
Специфікації GNSS
Тип GNSS | U-blox All-in-One GNSS receiver |
Чутливість | Autonomous: -148 dBm Hot start: -163 dBm Tracking: -165 dBm |
Точність позиціонування (CEP) | Autonomous: < 2m |
TTFF (Open Sky) | Холодний старт: в середньому 31 секунда Теплий старт: в середньому 28 секунд Гарячий старт: в середньому 1 секунда |
Загальні характеристики
Розміри | 64,6 × 51 × 20,9 мм 2,54 дюйма (Д) × 2,0 дюйма (Ш) × 0,82 дюйма (В) |
Вага | 78 г (2,75 унції) |
Резервний акумулятор | Літій-марганцево-діоксидний акумулятор, 2400 мАг (Lithium manganese dioxide battery, 2400mAh) |
Автономність | В режимі коли BLE виключено: В режимі очікування: 5μA Звіт один раз на добу: до 3 років Звіт чотири рази на добу: до 300 днів Звіт кожні 5 хвилин: до 5 днів |
Водонепроникність | Відповідає стандарту IP67 |
BLE | Підтримка протоколу BLE 5.2 |
Робоча температура | -20 ℃ ~ +60 ℃ |
Буферні повідомлення | До 10 000 буферних повідомлень |
Інтерфейси
Кнопка живлення | Використовується для ввімкнення/вимкнення живлення, екстреного сповіщення (тривожна кнопка) та перевірки робочого стану |
Стільникова та BLE антени | Внутрішні |
GNSS-антена | Внутрішня |
Світлодіодні індикатори | CEL, GNSS (мережа, сигнал з супутника) |
SIM-карта | Лише внутрішні (формат 3FF SIM) |
Air Interface Protocol
Протоколи передачі | TCP, UDP, SMS |
Режими роботи | 1 Режим енергозбереження для тривалого часу очікування 2 Безперервний режим для екстреного відстеження |
Звіт по часу | Звіт про положення та стан через задані проміжки часу |
Сповіщення низької потужності | Сповіщення, коли батарейка розряджається |
Звіт про пробудження | Сповіщення про ввімкнення та вимкнення пристрою |
SOS/аварійне сповіщення | Сигнал SOS натисканням функціональної кнопки |
Виявлення руху | Сигналізація про рух на основі внутрішнього 3-осьового акселерометра |
Додатково
Країна виробник | Китай |
Гарантія | 12 місяців |
Пошук / вирішення проблем (часті проблеми)
Зелений світлодіод (Status LED) довгий час швидко блимає, коли пристрій увімкнено
Це може відбуватися з декількох причин:
- Дуже слабкий сигнал GSM мережі
- Маяк не може здійснити реєстрацію в GSM мережі
Для вирішення необхідно перевірити силу сигналу в зоні знаходження маяка або (за відсутності можливості перевірити силу сигналу) перемістити пристрій в місце де точно є сигнал мобільної мережі мобільного оператора сім карту якого ви використовуєте в маяку. Перевірити силу сигналу можна з допомогою телефона, як правило всі сучасні моделі телефонів відображають силу сигналу GSM, звісно що сім карта в телефоні має бути того ж мобільного оператора що і сім карта в маяку бо різні мобільні оператори мають різну інфраструктуру мережі. В залежності від налаштувань маяка потрібно перевіряти різні технології. Так якщо маяк налаштовано на роботу через мобільний інтернет, потрібно перевіряти його наявність. Якщо маяк налаштовано на роботу по смс потрібно перевіряти наявність можливості відправляти смс. Мобільний інтернет та смс це різні технологіїї в рамках мобільної мережі. Може бути ситуація що мобільна мережа є а при цьому мобільний інтернет не працює і навпаки.
Зверніть увагу! Після включення (180 секунд приблизно) зелений світодіод швидко моргає але це не свідчить про проблему в роботі маяка, проблема якщо діод швидко моргає довше 180 секунд
Зелений світлодіод (Status LED) постійно світиться
Це свідчить про проблему з сім картою, найчастіше це на сім карті встановлено пін код, але можливі й інші проблеми пов’язані з сім картою. Вам потрібно перевірити стан сім карти і відключити пін код. За необхідності поставте сім карту в телефон для перевірки її роботи.
Смс повідомлення не відправляються
Швидше за все на балансі сім карти відсутні кошти. Перше що потрібно зробити це перевірити стан балансу і за необхідності поповнити його. Для зручності рекомендуємо підключити сім карту в систему самообслуговування обраного мобільного оператора. Це дозволить легко контролювати стан балансу та підключені послуги а також керувати ними. З можливих причин може бути також відсутність мобільної мережі та пін код на сім карті (детально про це дивіться пункти пошуку несправності вище)
Не відправляються дані через мобільний інтернет
Причин може бути декілька:
- Неправильно налаштовано або взагалі не налаштовано APN
- Неправильно налаштовано IP та PORT серевера
- Відсутність покриття мобільної мережі а саме мобільного інтернету
- Відсутність коштів на балансі сім карти (або відсутність включеного мобільного трафіку в пакет послуг)
- Встановлено пін код на сім карті щоо використовується в маяку
Для вирішення вам необхідно перевірити налаштування маяка (буває що мобільні оператори змінююють свої налаштування, розробники програмного забезпечення теж можуть вносити зміни в сервери). Перевірити стан мобільної мережі (мобільного інтернету), баланс сім карти, перевірити чи відключено на сім карті пін код.
Під час включення нічого не відбувається
Перше що потрібно зробити це перевірити стан батарейки з допомогою тестера, якщо напруга низька необхідно замінити батарейку на нову. Перевірте налаштування пристрою, можливо механічна кнопка не запрограмована (якщо включення відбувається з її допомогою).
Увага! Не рекомендуємо самостійно виконувати такі операції якщо ви не маєте досвіду або необхідних знань! Це може призвезти до виходу з ладу пристрою. Краще зверніться в сервісний центр.
Увага! Не рекомендуємо самостійно проводити обслуговування пристрою особливо якщо у вас відсутні відповідні знання та навички. Краще зверніться в спеціалізований сервісний центр.
Часті запитання
Блок з питаннями які ми часто отримуємо від користувачів. Цей блок постійно оновлюється і доповнюється по мірі надходження питань.
Не вистачило 5ть хвилин на відправку смс команд
Якщо ви з якихось причин не вклалися в 5ть хвилин що відведено на відправку смс команд для налаштування це не страшно. Вам потрібно тумблер живлення виключити на 5ть хвилин а потім знову включити – у вас знову буде 5ть хвилин на відправку смс команд.
Другий спосіб включення/ виключення маяка – з допомогою механічної кнопки (якщо ви встигли її запрограмувати)
Ми в соціальних мережах
Ми намагаємося створювати інструкції та матеріали також в відеоформаті для зручності наших користувачів, тож підписуйтеся на наші канали щоб отримувати інформацію оперативно.
Поставити власне питання/залишити коментар
Залишайте ваші запитання/коментарі чи побажання через форму що знаходиться нижче на сторінці та отримайте кваліфіковану відповідь від інженерів технічної підтримки та учасників нашої спільноти ( це абсолютно безкоштовно)